Tenet – czy warto go zobaczyć

„Tenet” to jeden z filmów, który został nieodłącznie powiązany z tym co dzieje się w dzisiejszych czasach, jednak w nieco innym odzwierciedleniu. Już pierwsze scena robi wrażenie, gdyż ma miejsce atak terrorystyczny na Operę Narodową w Kijowie. Cały film poświęcono fikcyjnej implozji naszego świata. Główną rolę dogrywa znakomity John David Washington.

W trakcie rozwoju akcji zapoznamy się z tajemniczymi jednostkami, których zadanie polega na ochronie świata przed nadciągającym kataklizmem. Ludzie zaczynają raczkować, latają dziwne pociski i wszystko zaczyna się mieszać.

Na pewno dużo się tutaj dzieje, jednakże kiedy wziąć pod uwagę ogólną opinię zaliczy się do kina klasy B. Film ma w sobie coś co sprawia, że po wyjściu z kina człowiek nie może przestać o nim myśleć, ale w tym samym czasie niektóre akcje pozostawiały wiele do życzenia. Film opiera się na monumentalnym koncepcie, dlatego nie ma w nim miejscu na psychologiczne czy emocjonalne aspekty.

W naszej opinii warto udać się do kina i spędzić ciekawy czas w trakcie oglądania filmu „Tenet”. Powstał on przede wszystkim dla fanów kina akcji i science-fiction i na taką rozrywkę trzeba się od samego początku nastawiać.