Wzrusza do łez – 25 lat niewinności

Filmy

Tomasz Komenda to człowiek, którego w dzisiejszych czasach zna prawie każdy. Jest to związane z tym, że w wieku 23 lat jego życie na zawsze zmieniło się.. To właśnie wtedy zatrzymano go, wtrącono do więzienia oraz posądzono o makabryczne zabójstwo. W trakcie śledztwa udowodniono jego winę i potwierdzono, że jest on winny zbrodni. Każdy z uzyskanych dowodów działał na jego niekorzyść i młody człowiek nie umiał się wybronić z zarzucanych mu czynów. Spędził w więzieniu 18 lat w trakcie których bezustannie bito go, straszono, upokarzano, a do tego nie miał ani jednej osoby, która okazała mu wsparcie. Jednakże po niemalże dwój dekadach w więzieniu sprawą zainteresowali się prokuratorzy oraz policjanci. Postawili sobie za cel wyjaśnienie sprawy, której w ich mniemaniu nie rozstrzygnięto we właściwy sposób.

Najgorszy wydaje się fakt, że to film oparty na faktach. To wydarzenia, które miały miejsce w naszym kraju. Młody człowiek – Tomasz Komenda odsiedział w więzieniu 18 lat za czyn, którego nie dokonał. Chodzi o gwałt oraz zabójstwo nastolatki. Osoby, które odsiadują wyroki za zabójstwa i krzywdy wyrządzone dzieciom oraz kobietom mają w więzieniu naprawdę trudne życie i to dotyczyło również naszego bohatera…

Film wzrusza i rodzi pytanie „dlaczego sąd zdecydował o skazaniu niewinnego człowieka i dlaczego nikt wcześniej nie odkrył prawdy?”. Tomaszowi nikt nie może zwrócić życia i zmarnowanych lat, jednakże możemy zrobić dla niego chociaż jedno – zapoznać się z jego tragiczną historią.