2013 rok, czyli okres, w którym Netflix zaczął podbijać cały świat

Chociaż pomimo wzrostu dochodów i oglądalności Netflixa, lata 2007 do 2012 były dosyć burzliwym okresem dla firmy. Wszystko zmieniło się jednak mniej więcej na początku 2013 roku. Wtedy właśnie Netflix zaczął zbierać obfite plony ze względu na to, co zasiał w przeszłości. Przede wszystkim wymyślili na nowo nowoczesne studio telewizyjne i produkcyjne. Nikt nie spodziewał się tego, że Netflix nagle stanie się oryginalnym wydawcą. Szybko podbili zainteresowanie na całym świecie za pośrednictwem kilku udanych tytułów.

Jednym z nich był na przykład ich oryginalny serial House of Cards. Serial otrzymał mnóstwo recenzji ze strony fanów i krytyków. Produkcja ich oryginalnych seriali i filmów była kluczowym punktem zwrotnym, za który cenimy Netflixa na całym świecie. Z niebywałą prędkością nabywali coraz więcej praw do ekranizacji popularnych książek lub gier. Z tego powodu docierali do fanów dosłownie ze wszystkich grup wiekowych oraz subkultur. Budzili ogromne zainteresowanie niezależnie od lokalizacji.

W roku 2016 rozwój Netflixa przekroczył wszelkie światowe oczekiwania

W 2016 roku wszystkie możliwe media społecznościowe nieustannie informowały o poczynaniach Netflixa na rynku międzynarodowym. Programy, seriale i filmy, które lądowały na Netflixie, otrzymywały liczne nagrody uznaniowe. Taka kolej rzeczy dodatkowo nagromadziła jeszcze więcej zainteresowania wokół tej platformy streamingowej. Można powiedzieć, że Netflix osiągnął coś, co w przeszłości wydawało się dosłownie niemożliwe. Ponieważ nikt nawet nie próbował konkurować z nimi na rynku związanym z dystrybucją filmów i seriali poprzez internet.

Okazało się jednak, że po latach wzlotów i upadków oraz licznych wyzwań, byli coraz bliżej szczytu. Netflixem w 2016 roku interesowali się topowi scenarzyści, aktorzy, a także inwestorzy. Za sukcesem Netflixa przemawia niebotyczna liczba abonentów, która generuje im ogromne dochody każdego roku. Dzięki temu są w stanie opłacić najlepszych producentów filmowych i aktorów na świecie.