Jak filmowcy przygotowują się do przeprowadzenia profesjonalnych castingów?

Przed rozpoczęciem castingu ekipa filmowa najczęściej musi popełnić szczegółowe preparacje, które pozwolą im na stworzenie właściwego planu. Pozwoli on sprawnie przebrnąć przez cały proces dobierania aktorów. Na samym początku powinniśmy zwrócić uwagę na takie szczegóły jak na przykład dokładne spisanie dialogów, przygotowanie wstępnych oczekiwań względem aktorów. Przede wszystkim ekipa filmowa powinna również dokładnie rozmówić się między sobą, aby wiedzieli, czego dokładnie szukają wśród ludzi przychodzących na casting.

Ekipa powinna zanotować konkretne dialogi, które chce przerobić. Dzięki temu zarówno reżyserzy, jak i producenci będą mogli stworzyć sobie konkretny obraz tego, w jaki sposób aktorzy przychodzący na casting powinni odegrać stworzone przez ekipę filmową rolę. Trzeba też zdecydować, czy przesłuchania mają się odbywać osobiście, czy za pomocą kaset wideo. Jeśli niektórzy aktorzy nie będą mogli spotkać się osobiście, być może trzeba będzie połączyć obie formy. Mimo wszystko większość profesjonalistów preferuje klasyczne podejście, czyli spotykanie się z aktorami bezpośrednio. Taka metoda pozwala o wiele lepiej przyjrzeć się całemu arsenałowi, który ma do zaprezentowania dany aktor.

Przeprowadzanie przesłuchań filmowych najlepiej prowadzić w odizolowanych i cichych pomieszczeniach

Przesłuchania zaleca się prowadzić w miejscu innym niż dom, ponieważ pomaga to zbudować o wiele lepszą aurę profesjonalizmu. Niektóre doświadczone talenty będące zainteresowane przesłuchaniem mogą o wiele lepiej zareagować, gdy znajdą się w profesjonalnym środowisku. Pokaż potencjalnym gwiazdom, że twoja produkcja jest profesjonalna i skorzystaj podczas prowadzenia castingu z przestrzeni takiej, jak na przykład teatr lub dom kultury. Jeżeli mieszkasz w dużym mieście, z całą pewnością znajdziesz mnóstwo różnorodnych lokali, w których możesz zorganizować profesjonalny casting.

Pamiętajmy również o tym, że organizowanie przesłuchań filmowych samodzielnie nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ praca ta zazwyczaj wymaga tego, aby naradzić się innymi osobami zainteresowanymi tym samym tematem. Czasami napotkacie na swojej drodze wiele entuzjastycznych osób i chcielibyście wcielić ich wszystkich. Jednak rola, którą mogą zagrać, jest jedna. Co zrobić w takim przypadku? Nieocenionym okazuje się wtedy feedback innych osób, które znajdują się w ekipie filmowej. W rzeczywistości bez takiej współpracy trudno się na cokolwiek zdecydować w tej branży.