Kamera, czyli obowiązkowy ekwipunek podczas każdego castingu filmowego

Posiadanie kamery w miejscu przesłuchania filmowego jest absolutną podstawą, o której każda ekipa filmowa powinna pamiętać. W końcu, w jaki inny sposób postanowicie uwiecznić wszystkie nagrania i starania aktorów, które pomogą wam w podjęciu przyszłych decyzji? Oczywiście w dzisiejszych czasach można załatwić takie sprawy telefonem, jednak wygląda to nieco nieprofesjonalnie w porównaniu z rozstawieniem kamery filmowej na statywie. Kamera jest tym bardziej obowiązkowa, jeśli masz do przesłuchania na rolę wielu kandydatów. Każdy z nich powinien się czymś wyróżniać, a przecież nie zapamiętasz doskonale charakterystyki każdej osoby, która przekroczyła próg castingu.

Nagrywanie przesłuchania da całemu zespołowi filmowemu o wiele prostszy punkt odniesienia podczas porównywania starań poszczególnych aktorów. Zawsze przed podjęciem ostatecznej decyzji o odrzuceniu kandydata możesz cofnąć taśmę i jeszcze raz przyjrzeć się jego próbom, aby podjąć decyzję niepopartą emocjami. Jest to świetne podejście, o którym zdają się zapominać niektóre amatorskie ekipy reżyserskie.

Postaraj się stworzyć przyjemną atmosferę, która nie będzie stresowała aktorów

Wielu aktorów również odczuwa stres pomimo tego, że występują na dużym ekranie. Stres często negatywnie wpływa na zdolności aktorskie osób przychodzących na castingi filmowe. W trakcie przesłuchiwania aktorów starających się o rolę wbrew pozorom liczy się nie tylko ich podejście o wkład w pracę. Każda profesjonalna ekipa filmowa powinna również dołożyć jak największych starań co do tego, aby aktorzy czuli się komfortowo i mogli wykazać pełnię swoich możliwości podczas prezentowania siebie samych.

Czasami aktorzy obeznani z branżą mogą mieć też pewne pytania do producenta lub reżysera, zatem warto przychodzić na casting w pełnym składzie, aby na samym początku rozwiązać wszelkie formalności i mieć za sobą większość pracy. Ekipa filmowa zainteresowana wcieleniem danego aktora w rolę powinna przede wszystkim przygotować dialogi do najważniejszych scen w serialu i filmie. W ten sposób będą mogli zdobyć pogląd na to, czy dana osoba sprawdzi się podczas zmagań filmowych na dużym ekranie, gdy przyjdzie jej dać z siebie wszystko.