Jakie produkcje anime powinny znaleźć się na każdej liście do obejrzenia?

Musimy spojrzeć prawdzie w oczy i uzmysłowić sobie, z jakiego powodu Hollywood stało się tak popularne w branży filmowej. Nikomu nie są obce zarówno jego remake’i, jak i oryginalne produkcje. Czasami zabiegi filmowe skrojone na miarę Hollywood wychodzą wszystkim na dobre. Jednak warto mieć na uwadze również to, że nie każdy jest zafascynowany takim rodzajem kina. Pomimo ogromnej popularności konwencjonalnych produkcji promowanych globalnie nadal spotykamy na świecie mnóstwo treści z zupełnie innych kategorii, o których nie powinniśmy zapominać.

Bardzo krytyczne spojrzenie na dotychczasowe twory kultury filmowej przenosi nas do świata anime, który na tle innych kulturowych produkcji staje się już na tyle popularny, że doczekał się wielu wysokiej jakości reprodukcji popularnych seriali. Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, że anime to nie tylko typowe kreskówki pochodzące z Japonii, ale także szersza gałąź kina, która wnosi na rynek mnóstwo poezji, wartości i ciekawych historii. Przyjrzyjmy się produkcjom, których nie powinniśmy przeoczyć, jeśli chcemy zabrnąć w świat anime.

Ghost In The Shell

Na długo jeszcze przed zawitaniem na ekranach ta powieść była prezentowana w postaci pisanej, czyli mangi. Mogliśmy przeczytać o porywającej historii ponad 30 lat temu. Ghost In The Shell jest thrillerem, który opowiada o przygodach policjantki w futurystycznym świecie. Poluje ona na groźnego hakera, który zagraża społeczeństwu. Jest nazywany władcą marionetek. Animowany film stał się oczywiście adaptacją tej wspaniałej mangi, która wiele lat temu porwała serca widzów z całego świata.

Akira

Nietypowa produkcja, w której dowiadujemy się, że Tokio ma za moment eksplodować. Cała historia opiera się na cyberpunkowym świecie, który był kilka dekad temu niezwykle popularnym targetem różnorodnych powieści futurystycznych. Właśnie do takiego nurtu możemy wpisać anime Akira. Stolica Japonii staje się zagrożona po tym, jak tajny projekt wojskowy zmienia członka gangu motocyklistów w psychopatę o morderczych skłonnościach i zdolnościach parapsychicznych.

Anime Akira stało się niezwykle poważnym obiektem kulturowym. Symbolizuje atak nuklearny na Hiroszimę.