Dlaczego niektórzy nie cierpią Netflixa pomimo jego globalnej popularności?

Chociaż Netflix z całą pewnością dostarcza wspaniałą usługę strumieniową dla milionów osób na całym świecie, psychologia stojąca za zakupem subskrypcji bardzo często okazuje się raczej tak zwaną psychologią tłumu. Co to właściwie oznacza? Otóż wszystko wskazuje na to, że idąc za Netflixem, bardzo często po prostu brniemy w to, co odpowiada setkom innych osób. Dla niektórych Netflix może okazać się niezwykle nieodpowiednim miejscem do oglądania filmów i seriali. Istnieją minusy korzystania z Netflixa, na które dzisiaj spojrzymy.

Jeżeli jednak w odróżnieniu od garstki ludzie nie pałacie nienawiścią do Netflixa, przeczytajcie o najnowszych produkcjach, które ostatnio pojawiły się na tej platformie https://www.edukultura.pl/jakie-filmy-i-seriale-sa-obecnie-najpopularniejsze-na-platformie-netflix-w-polsce/.

Jeżeli jednak jesteście nowi i nie macie pewności co do tego, czy warto skorzystać z tej usługi, zwróćcie uwagę na kilka istotnych aspektów Netflixa. Wiele osób uważa, że ten serwis streamingowy nie jest wart pieniędzy, które należy zapłacić za subskrypcję. Przede wszystkim głównym problemem dla tysięcy osób szukających innych platform jest ograniczony dostęp do filmów regionalnych.

Zarzut w stronę Netflixa, który zniechęca wiele osób, czyli bardzo stara i wąska biblioteka filmów oraz seriali

Jest to bardzo częsty zarzut wyciągany w stronę Netflixa. Dla wielu osób dostęp do tysięcy filmów i seriali jest imponujący. Co, jeśli jednak widzieliśmy już większość z nich? Okazuje się, że Netflixa bardzo często nie popisuje się podczas doboru kolejnych produkcji, które zasilają jego bibliotekę. Ponieważ dodaje ogromną ilość starych filmów i seriali, które są znane, jednak były popularne dosłownie kilka lub kilkanaście lat temu. Z tego względu mnóstwo użytkowników rezygnuje z subskrypcji i stara się poszukać alternatywy dla Netflixa.

Tak naprawdę największą mocą Netflixa są jego oryginalne produkcje wyprodukowane specjalnie z myślą o platformie. Niestety część z nich pozostawia jednak sporo do życzenia pod względem jakości wykonania. Jeśli zaś chodzi o nowe programy i filmy, które dopiero pojawiają się w eterze, musimy nieco poczekać, zanim pojawią się na Netflixie. Wszystko ze względu na licencję udzielaną przez różne telewizje. Programy telewizyjne nie mogą odsprzedać Netflixowi praw do transmisji, jeszcze zanim sami wypuszczą jakiś serial lub film. Jest to oczywiste, ponieważ w takim przypadku zabiliby potrzebę korzystania z własnej usługi. Dlatego tez w Netflixie mnóstwo produkcji pojawia się w czasie, gdy miliony osób na całym świecie zdołały już je obejrzeć za pośrednictwem innego źródła.