Joker – film roku 2019

Joker to film na który czekały tysiące osób. Na pewno nie zawiódł, ale pozostawił wiele do myślenia. Mowa o trudnym i jednocześnie niezwykle wymagającym filmie, którego ambitna historia wmurowała wiele osób w fotele. W jego trakcie dobrze budowano napięcia, doszła do tego również atmosfera grozy oraz znakomita gra aktorów, którzy wcielili się w swoje role lepiej niż można się tego spodziewać.

Joker to film, którego na pewno nie można zaliczać do efekciarskich superprodukcji. Bazuje na komiksach, a do tego stosunkowo niewielkie koszty produkcji sprawiły, że mamy do czynienia z filmem, który przez długi czas nie schodził z ust osób na całym świecie. Phillips to znakomity reżyser, który doskonale zdaje sobie sprawę z tego co chce osiągnąć oraz robi to w najlepszym stylu. Zaskakuje i historię o komiksowym księciu zbrodni przedstawia w taki sposób, że zyskuje kuriozalny charakter. Dochodzi do tego zmysł estetyki oraz subtelność kreacji.

Kiedy pokrótce przybliżyć fabułę, mamy do czynienia ze zwyczajnym komiksowym złoczyńcom, którzy marzy o sławie. Reżyser przedstawił w swoim filmie osobę, która żyje w świecie w którym nie ma miejsca na empatię, czyli chodzi o świat, który stworzyliśmy sobie sami. Mowa o osobie z problemami, która na początku nie chce czynić zła i nawet rodzimy sympatię do Arthura, czyli Jokera. Jednakże z czasem zmienia swoje oblicze i pokazuje jak strasznie świat z niego zadrwił i do czego doprowadził. Wszystko czego doznał sprawiło, że nie ma w nim miejsca na jakiekolwiek ludzkie odruchy. Morduje, niszczy oraz cieszy się ze wszystkiego co uczynić. Czy właśnie wtedy poczuje się szczęśliwy po raz pierwszy w życiu? Na to pytanie nie uzyskamy odwiedzi…

O filmie Joker naprawdę można rozpisywać się godzinami, ale jedno jest pewne każdy musi go zobaczyć.