Pierwsza ocena X w dziedzinie filmowej na świecie

Pierwsze tak zwane ratingi filmowe obowiązują od listopada 1968 roku. Prawdopodobnie pierwszy rating typu X otrzymał film Briana De Palmy. Produkcja była zatytułowana jako pozdrowienia. W sławnym wtedy filmie wystąpił Robert De Niro. Produkcja otrzymała znacznik X za treści o charakterze seksualnym.

Wiecie ile kosztowało nakręcenie najdroższego filmu na świecie?

Według informacji, które znaleźliśmy w Nerd Wallet, najdroższa produkcja filmowa na świecie wyniosła ponad 300 milionów dolarów amerykańskich. Wbre pozorom jest niewiele filmów, które, chociaż zbliżyły się do tej kwoty. Prawdopodobnie niektórzy kinomaniacy mogą się domyślać, z jakiej kategorii pochodzi ten film. Mowa o sławnych na całym świecie Piratach z Karaibów. Część produkcji to tytuł Na Nieznanych Wodach. W 2011 roku budżet produkcji wyniósł dokładnie 378 milionów dolarów. Mimo wszystko niedługo potem nastąpiła inflacja. Po skorygowaniu tej kwoty ze względu na inflację doliczamy na dziś ponad 50 milionów.

Kinetoskop, czyli pierwsza kamera filmowa na świecie

Thomas Edison i William Dickson nie próżnowali, jeśli chodzi o wynalezienie interesujących sprzętów. Opracowali coś, co nazwali kinetoskopem. Była to pewnego rodzaju kamera filmowa. Być może ze względu na dostępny dzisiaj sprzęt, moglibyśmy nazwać to prototypem. Jedynym zachowanym filmem z tego sprzętu jest produkcja nakręcona w 1890 roku. Imponujące, że już w tamtych czasach ludzie tworzyli coś na wzór produkcji filmowych.

Jaki autor ma na swoim koncie najwięcej ekranizacji filmowych? Odpowiadamy!

Stephen King to autor książek. Jego powieści zostały zekranizowane aż 36 razy. Niezwykła liczba, gdy porównamy ją z o wiele mniejszym dorobkiem innych autorów książek. Stephen ewidentnie wyróżnia się na tle osób, które produkują adaptacje idealne na ekrany kinowe. Pierwsza z nich to Catrie z 1976 roku. Film na podstawie książki wyreżyserował wybitny Brian De Palm. Z czasem producenci zauważyli, że książki tego autora stają się doskonałym narzędziem na zarobek. Niemal każda powieść Kinga doskonale przyjęła się wśród widowni.