W roku 2007 Netflix zaczął powoli trafiać do mainstreamu

Rok 2007 był niezwykłym okresem dla Netflixa, ponieważ to właśnie wtedy rozpoczął się ich niezwykle dynamiczny bój o miejsce w mainstreamowych mediach. Firma zaczęła powoli przekształcać swoją działalność. Oddali do dyspozycji klientów na całym świecie tak zwaną usługę watch now. Wprowadzenie streamingu wideo było w tamtych czasach niezwykle radykalnym posunięciem. Nikt nie był obeznany z takimi funkcjami. Można powiedzieć, że Netflix przetarł pierwsze szlaki. Wystarczy, że wyobrazimy sobie to, iż ich działalność funkcjonowała jeszcze przed powstaniem Youtube.

Mimo wszystko wkrótce zrozumieli, że postawienie wszystkich kart na streaming wideo okazał się niezwykle opłacalny. Jednak warto zaznaczyć również to, że ich kariera nie była zawsze usłana różami. Początkowo streaming wideo nie był najlepszej jakości. W przeszłości zarówno serwery internetowe, jak i połączenie miało wątpliwą jakość. Wiele osób niechętnie korzystało z usług, które nieustannie się zacinały. Były to początki, które okazały się naprawdę trudne. Jednak pamiętajmy o tym, że nie od razu Rzym zbudowano.

Wiele osób uważało, że udostępnianie bazy filmów przez internet jest szalonym posunięciem – okazało się, że Netflix rozbił bank za pomocą tego pomysłu

Początkowo słaba jakość wideo, która nie dorównywała tej oferowanej przez filmy DVD, była zniechęcająca. Mimo wszystko oni się nie poddawali i doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że realizują niezwykle istotny plan rozwojowy dla ich firmy. Głównym celem Netflixa było przede wszystkim dążenie do tego, aby rozrywka stała się powszechna i łatwo dostępna dla dosłownie każdego. Dlatego też Netflix poszedł o krok dalej i zaprzestał wysyłania płyt z filmami na DVD. Postanowili gromadzić bazę filmową i serialową, aby następnie udostępniać ją swoim abonentom za pośrednictwem internetu.

Można powiedzieć, że Netflix dosłownie wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów, ponieważ zrobił coś, czego nikt się nie spodziewał. Wymyślili sposób dostarczania produkcji filmowych na taką skalę, że mogli wysłać filmy i seriale w ogromnej ilości ludziom z całego świata. Na przestrzeni lat usprawniali działanie ich platformy oraz kompatybilność z komputerami, telefonami i przeglądarkami. Dzięki temu coraz więcej osób chętnie sięgało po ofertę ich usług.