Za co tak naprawdę ludzie pokochali serial Wikingowie?

Wikingowie to nietypowy serial, który zdobył rozgłos na całym świecie. Początkowo był promowany jedynie przez jedną z telewizyjnych stacji historycznych. Mimo wszystko później niezwykle pozytywny odbiór wpłynął na to, że zainteresowały się nim platformy streamingowe. Dziś na przykład znajdziecie wikingów na najpopularniejszej platformie streamingowej, którą jest Netflix. To tylko jeden z przykładów. Wikingów oglądają ludzie niezależnie od ich wierzenia, jak i pochodzenia. Serial skupia się na przedstawieniu wielu istotnych zdarzeń historycznych.

Takich jak na przykład to, że wikingowie wpadli na trop nowej ziemi. Wówczas była nią Anglia. Po pewnym rozwoju wiedzy oraz kultury wikingów mieli oni poszerzyć ekspansję. Podobno udało im się dopłynąć nawet do Ameryki Południowej i Grenlandii. Wszystkie elementy dotyczące tej podróży zostały świetnie uchwycone we wspomnianym przez nas show o wikingach. Znajdziecie w nim również silne kobiety, mnóstwo walki i zmagania polityczne. Niektórzy z tego powodu porównują wikingów do Gry o Tron. Jednak mają niewiele wspólnego.

Droga Ragnara Lothbroka

Zdaniem krytyków filmowych to niepodobny do żadnego innego serial przedstawiający życie tajemniczych i uduchowionych Wikingów. To głębokie zanurzenie się w ich kulturze, historii i podstawowych przekonaniach silnego ludu. W epoce wikingów serial śledzi losy Ragnara Lothbroka, którego życie przez wieki obrosło legendą. Dzięki swoim umiejętnościom, sprytowi i determinacji błyskawicznie przechodzi drogę od małego farmera do króla. Jego fascynujące życie zostało uchwycone na łamach serialu. Rolę farmera, który w przyszłości stał się jarlem, a następnie królem objął Travis Fimmel.

Reżyser w bardzo ciekawy sposób uchwycił to, w jaki sposób Ragnar dążył do swojej drogi po sławę. W rzeczywistości był on odkrywcą ciekawym świata. Tak naprawdę nie zależało mu na tym, aby stać się wielką personą. Miał on na celu jedynie ekspansję i zdobywanie wiedzy. Nigdy nie walczył o bogactwa i globalną sławę. Były one jedynie skutkiem ubocznym jego wędrówki i niezłomnego charakteru, którym następnie zaraził swoich wszystkich synów.