Jakim powodom Breaking Bad zawdzięcza tak dużą popularność?

Po tym, gdy serial zakończył swoją emisję telewizyjną, trafił w końcu na Netflixa, gdzie abonenci pakietu mogli obejrzeć wszystkie odcinki. Od kiedy tylko producenci wyemitowali produkcję w telewizji, do czasu pojawienia się serialu na Netflixie, bił on rekordy popularności. Wyglądało to niczym prawdziwe opus magnum. Gdy spojrzymy na oceny i oglądalność wydaje nam się, że Breaking Bad jest serialem, który przypadł każdemu do gustu. Serial doczekał się nawet szczęśliwego zakończenia. Co prawda nie uświadczyliśmy w nim informacji o Walterze Whicie lub jego rodzinie.

Poznaliśmy jednak losy Jessiego Pinkmana, któremu udało się uciec przed przestępczym życiem. Znalazł on spokój i rozpoczął wszystko na nowo w innym kraju.

Pod koniec swojego biegu, seria stała się popularna wśród gwiazd od Setha Meyersa do superfana Warrena Buffetta. „The Simpsons” nawet zrobił hołd dla programu. Wyemitowali specjalną animację, na której w swoim oryginalnym stylu nawiązali do Breaking Bad. To fascynujące, że uczcili produkcję Vinca Gilligana.

Nadal zastanawiasz się nad tym, dlaczego Breaking Bad odniósł tak ogromny sukces w branży?

Jeśli przegapiłeś szał na „Breaking Bad”, kiedy był na antenie, możesz się zastanawiać, dlaczego tak wielu ludzi jest zachwyconych serialem obracającym się wokół wybryków dwóch kucharzy metaamfetaminy. Fani, którzy próbowali wytłumaczyć serial osobom niebędącym widzami, prawdopodobnie mieli problem z przedstawieniem jego założeń w jednym zdaniu. Cóż, w dużym uproszczeniu pewnie właśnie dlatego byli tak zachwyceni serialem. W końcu kto nie chciałby obejrzeć show, w którym młody mężczyzna otwiera ogromny narko biznes ze swoim byłym nauczycielem?

Rak zakończył pewien etap życia głównego bohatera

Wyobraź sobie, że zaczynasz gotować narkotyki wraz ze swoim nauczycielem z liceum. Teraz wyobraźcie sobie tę samą osobę, która prawdopodobnie prowadzi normalne życie. Gotującą metę dla pieniędzy po tym, jak zdiagnozowano u niej nieoperacyjnego raka.

Po swoich 50. urodzinach Walter White zrywa z dotychczasowym życiem, łącząc siły z byłym studentem i dilerem narkotyków Jesse Pinkmanem, by gotować i rozprowadzać metaamfetaminę, która zapewni utrzymanie jego rodzinie po jego odejściu śmierci. Oczywiście po drodze plany się nieco komplikują (stąd też mamy 5 sezonów naszpikowanych akcją i emocjami).

Napięcie w serialu utrzymuje nietypowa relacja głównego bohatera i jego byłego ucznia

Walter wraz z Jessem trwają w nietypowej relacji. W rzeczywistości się nie lubią, choć są sobie naprawdę bliscy. Wiedzą o sobie niemal wszystko, a nadal brakuje między nimi sympatii. Przynajmniej do pewnego momentu, gdy nie poznają się lepiej. Na ekranie widzimy rozwój niezwykle istotnej relacji. Reżyser pokazał widzom, że z czasem były uczeń Waltera White’a staje się dla niego niemal kimś w rodzaju syna.

Jego własny potomek schodzi na drugi plan, ponieważ Jesse Pinkman staje się dla tytułowego bohatera coraz ważniejszy. To bardzo ciekawa relacja między partnerami zbrodni, której widzowie nie doświadczyli w żadnym innym serialu. Prawdopodobnie z tego powodu Breaking Bad cieszy się tak dobrym odbiorem. Prezentuje coś nietypowego, szalonego, a zarazem z ciekawą fabułą i miłego podczas oglądania.