2012

Film „2012” rozpoczyna się w 2009 roku, kiedy to badacze zauważyli na Słońcu silne burze słoneczne. Są oni przekonani, że to początek końca świata który znamy. Naukowcy przewidują, że w 2012 roku na Ziemi będą miały miejsce katastrofalne wydarzenia. Nie każdy zgadza się z prezentowaną teorią i szkodliwością burz odbywających się Słońcu. Mimo wszystko sprawę przedstawia się prezydentowi USA.

Rok później następuje spotkanie głów państw, który ma za cel opracowanie planu oraz ochronę przed nadchodzącą klęską. W Tybecie rozpoczyna się tworzenie ogromnych zapór oraz tam. Oprócz tego zdecydowano się na wybudowanie wielu statków, których kształt i forma miały nawiązywać do Arki Noego. Miały one posłużyć jako dom dla bogaczy z całego świata oraz oczywiście światowej sławy polityków. Planowali, że kiedy skutki katastrofy odejdą w niepamięć, oni jako jedyni ocalali ludzie zajmą się odbudowaniem populacji na nowo.

Od planowania i budowy przechodzimy do 2012 roku. Rok ten obfituje w liczne trzęsienia ziemi, skutkiem których ziemna skorupa destabilizuje się. Z biegiem czasu sytuacja pogarsza się coraz bardziej. Trzęsienie ziemi wkrótce zajmie całą skorupę ziemską. Jak zakończą się losy świata nakręcone w filmie 2012?